Categories

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ изјави денеска дека се јасно утврдени, со јасни докази, сè поагресивните разузнавачки операции против Србија и српската амбасада во Скопје, во што...

Граѓанската иницијатива „Спас за Валандово“ пред полноќ, во ноќта меѓу неделата и понеделникот, одржа прес-конференција на отворено, што ЦИВИЛ Медиа директно ја пренесуваше на својата Фејсбук страница, на која ги...

Граѓанскиот активист Роберт Марков од иницијативата „Спас за Валандово“ во изјавата за ЦИВИЛ Медиа тврди дека изостанувањето на очекуваната поддршка од пошироката јавност во Општина Валандово е последица на...

Експертот за одбрана, Максим Димитриевски, пратеник и претседател на Комисијата за одбрана во СДСМ, по повод јубилејoт-25 години од формирање на АРМ, им порачува на припадниците на Армијата, но...

Синдикатот на АРМ бара од Владата поголем буџет за вработените во Министерството за одбрана, а во тие рамки, и за припадниците на македонската Армија. Според оценките, политичката одлука на...

Министерството за труд и социјална политика испрати соопштение до јавноста во кое потенцира дека ќе нема кратење на пензиите и дека тоа е дезинформација на сегашната опозиција.

Судот му изрече два месеца затворска казна на градоначалникот на Кавадарци, Александар Панов за нудење и давање поткуп за време на минатогодишните предвремени, парламентарни избори, објави новинската агенција МЕТА.

  „Со оглед на многуте дезинформации кои се пласираат деновиве на темата, морам уште еднаш да го искоментирам јавниот долг“, пишува професорот Бранимир Јовановиќ, експерт во Министерството за финансии....