Categories
КОЛУМНА Славење со куршуми?!

Завчера во Република Македонија се спроведоа шестите локални избори, а нејзините граѓани по шестти пат гласаа за оние коишто...

Прочитај повеќе...
МОНИТОРИНГ Комплимент за обид на изборен поткуп

(од дневникот на една набљудувачка на ЦИВИЛ) Набљудувачка на

ПРИГОВОРИ Кој и како може да поднесе приговор до ДИК?

Во текот на денот, ЦИВИЛ прими повеќе повици со прашање кој и

ДИК Рокот за поднесување приговори продолжен до 2 часот по полноќ

Со оглед дека општинските изборни комисии ги објавуваат

ПАНЕЛ Орданоски: Најважен политички тренд е неетничкото гласање

Сашо Орданоски, политички аналитичар и член на Експертскиот

САМИТ 100 Заев: Не размислувам за предвремени парламентарни избори!

Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени

ПРИГОВОРИ ЦИВИЛ: Поднесувајте приговори, пријавувајте нерегуларности и повреда на гласачкото право

Граѓанките и граѓаните, како и кандидатите за градоначалници и

ОБРАЌАЊЕ Царовска: Да се искоренат екстремните форми на сиромаштија!

„Наша цел на среден рок до 2020 година е да ја намалиме стапката

ПРИГОВОРИ ЦИВИЛ ќе достави извештај за нерегуларностите до ДИК

ЦИВИЛ – Центар за слобода обработи над 240 извештаи до 12

ПРИГОВОРИ ДИК одлучува по 59 приговори, рокот истекува на полноќ

На листата на приговори за локалните избори 2017 има вкупно 59

СОРАБОТКА Заев и Рама се залагаат за евроатланска интеграција на регионот!

Премиерите Зоран Заев и Еди Рама, во рамките на ‘Самитот