Categories

пишува: Сашо Орданоски Денеска би сакал да ја искористам мојава дневна колумна за прашање кое има лична природа, но за кое, се надевам, има и одредени општествени димензии поголеми од...

Полицијата вечерва привела граѓанин кој се обидел да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говорел на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје.

Елвис Бајрам, градоначалникот на Шуто Оризари, а воедно и кандидат за градоначалник на општината за локалните избори бил нападнат и повреден додека одржувал средби со граѓанките и граѓаните на...

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување за слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, што претставува повеќе oд 7.800 членови, излезе со соопштение во кое остро ги осуди...

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, ги одложи плановите за напад врз американскиот пацифички остров Гуам. По разговорите со своите генерали, лидерот Ким најави дека малку подолго ќе го следи...

Основното јавно обвинителство – Скопје, во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година, спроведе истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело...

Според информацијата која до ЦИВИЛ Медиа ја испрати граѓански новинар, неколку Роми од Скопје во неделата навечер се брутално претепани во Градскиот базен „Снупи“ во Велес, од десетина лица,...