Categories

Приведени се пет лица, осомничени за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април, годинава. Како што соопшти Основното јавно обвинителство, лицата се товарат за сторено...

Панче Ангелов, обвинет за напад на Радмила Шекеринска, на 27 април во Собранието, на денешното судско рочиште изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело наведено во обвинителниот акт,...

Вчера лидерот на здружението „Ќосето“, Горан Ангелоф, на својот Фејсбук профил напишал: „Нема гласови од патриотите додека не се даде аболиција за 27!“. За разлика од вчерашната порака во...

Согласно со Деловникот на Собранието, ВМРО-ДПМНЕ одлучи да формира 10 пратенички групи, па со 10 координатори да ја узурпира парламентарната говорница, да ја силува македонската парламентарна демократија и од...

Македонскиот министер занадворешни работи  Никола Димитров на маргините на форумот „Јадранско-медитеранската соработка и безбедноста во Југоисточна Европа“ во Дубровник, се сретна со американскиот дипломат Хојт Брајан Ји. Како што...

Оливер Спасовски, минстер за внатрешни работи, на денешната прес-конференција, ги презентираше наодите на работната група, формирана на 3 мај од претходниот министер Агим Нухиу, со цел согледување на настаните од...