Categories

„Како претседател на партијата, ја имам највисоката одговорност за изборните резултати“, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вчерашната прес-конференција по првичните неофицијални резултати од изборниот ден, но не...

Победник во првиот изборен круг за градоначалник на Град Скопје е кандидатот на СДСМ, Петре Шилегов, покажуваат најновите првични официјални, но нецелосни, резултати објавени на веб страницата на Државната...

Александар Никовски, синот на поранешниот дипломат Ристо Никовски, познат во јавноста како силен поддржувач на политиките на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како ексвладин консултант примил по разни основи речиси...

Кандидатот за градоначалник на Општина Кисела Вода, актуелниот пратеник Јохан Тарчуловски, денеска, ден пред изборниот молк треба да се појави во Основен суд Скопје 2, на расправа за предизвикана...

Предизборната кампања завршува и сега можеме да се осврнеме на она што се одвиваше во последните месец дена. Мислам дека се остварија предвидувањата дека оваа предизборна кампања ќе биде...

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) покрена три прекршочни постапки против телевизиите „Алфа“, „Компани 21-М“ и „Стар“. Според АВМУ, трите телевизии, како што стои во Извештајот од...