Categories

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ бара итно и неодложно ослободување и амнестирање на сите извршители на одредени законски прекршувања во „крвавиот четврток“. Според најавите, пратеничката група на коалицијата ќе поднесе...

Приведени се пет лица, осомничени за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април, годинава. Како што соопшти Основното јавно обвинителство, лицата се товарат за сторено...

Панче Ангелов, обвинет за напад на Радмила Шекеринска, на 27 април во Собранието, на денешното судско рочиште изјави дека се чувствува виновен за кривичното дело наведено во обвинителниот акт,...

На огласот за државен јавен обвинител, чиј рок изминува денеска, се јавиле 23 кандидати. За највисоката функција во Обвинителството се пријавиле адвокати, поранешни и актуелни судии,обвинители. Од позвучните адвокатски...

Вчера лидерот на здружението „Ќосето“, Горан Ангелоф, на својот Фејсбук профил напишал: „Нема гласови од патриотите додека не се даде аболиција за 27!“. За разлика од вчерашната порака во...