Categories

ЦИВИЛ соопшти нови случаи на изборни нерегуларности на прес конференцијата во 15:30 часот. Сепак, претседателот на ЦИВИЛ го сподели впечатокот дека овој изборен процес тече мирно и во знакот...

ЦИВИЛ одржа прес конференција на која ги презентираше своите наоди и анализи од изборниот мониторинг во пресрет на локалните избори во Република Македонија. Џабир Дерала ги презентираше сознанијата на...

Оливер Спасовски, минстер за внатрешни работи, на денешната прес-конференција, ги презентираше наодите на работната група, формирана на 3 мај од претходниот министер Агим Нухиу, со цел согледување на настаните од...

Документарниот филм „Езеро од јаболка“ поддржан од Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и швајцарската Агенција за развој и соработка ја доби престижната награда „Персеј“ на филмскиот фестивал...

„Мнозинството гласаа за живот, избраа промени и порачаа дека не сакаат криминалци да владејат во Македонија“, истакна лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција. Тој им порача на...

Соопштение за јавноста, прес конференција пред ДИК, 9 декември, 13 часот. Македонија ги дочекува изборите со целосна хаварија во Избирачкиот список. По сите теренски вкрстувања и проверки, „фантомите“ се...

ЦИВИЛ – Центар за слобода ќе одржи прес конференција в четврток, 10 ноември 2016, Парк на новинарите, спроти Државна изборна комисија, со почеток во 10 часот. На средбата со...