Categories

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ испрати повик за Сенароден протест, закажан за денеска, 12 октомври, пред вилата на претседателот на Република Македонија.

(Од дневникот на ЦИВИЛ-ите: 5 октомври 2017 година) Новиот живот и новата ера го истераа единаесеттиот ден од својот трапав танц на валканата сцена. Нивните приврзоци ѕвечкаа на појасите...

пишува: Сашо Орданоски На вчерашниот митинг во Кочани Груески ветил дека, по 15 октомври, ќе настапела „нова ера и нов живот“ во Македонија. Чекајте, сега, не може два животи...

„Премиерот Заев за потребите на партијата на митинзите во Битола и Ресен, користеше приватен автомобил, а не службено возило“, изјави за ЦИВИЛ Медиа, , потпарол на Владата, Миле Бошњаковски. 

Премиерот Зоран Заев вчера во Њујорк се сретна со еврокомесарот Јоханес Хан и беше еден од присутните на заедничката вечера ја организираше Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ,...

Го растурија Заев – со право – од завитлавање за неговата „историска“ средба со Трамп. Добро, објективно, во однос на последните американски претседатели, одиме напред, бидејќи по намигнувањето на...