Палестинците го обновуваат барањето за полноправно членство во ОН

Палестинската управа повторно побара да стане полноправна членка на Обединетите нации, се вели во писмото од вчера упатено до генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, јави ДПА, пренесува МИА. -Денес, државата Палестина, и по инструкции на палестинското раководство, испрати писмо до генералниот секретар во кое бара повторно разгледување на нашата апликација за членство, се вели … Continue reading Палестинците го обновуваат барањето за полноправно членство во ОН