fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба
epa09950441 Swedish Prime Minister Magdalena Andersson speaks during a parliamentary debate on Sweden's application for NATO membership, at the Swedish Parliment in Stockholm, Sweden, 16 May 2022. The Swedish Parliament is holding a special debate about applying for NATO membership, paving the way for the expansion of the alliance.  EPA-EFE/HENRIK MONTGOMERY  SWEDEN OUT
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Над 50 поплаки до РКЕ, Адора не врши производството и дистрибуцијата на топлинска енергија, БЕГ со оптимизиран режим на испорака

По повикот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) до потрошувачите кои не добиле соодветна услуга од снабдувачот ...

Признание за лидерството и визијата на министерката Шекеринска од Асоцијацијата на одбранбени аташеи

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска доби признание од Асоцијацијата на одбранбени аташеи акредитирани во Северна Македонија за нејзиното лидерство ...

Тупанчевски нов министер за правда и четири жени министерки во новата влада се изборот на мандатарот Ковачевски

Пратеничките Славјанка Петровска и Бисера Костадиновска Стојчевска, експратеничката Славица Грковска, како и директорката на Државниот инспекторат за труд Јована Тренчевска ...

Европските здравствени системи пред колапс поради брзото ширење на омикрон, Италија ја проширува употребата на „суперзелениот“ сертификат

Европските здравствени системи повторно се под голем притисок поради брзото ширење на омикрон сојот на коронавирусот за време на празниците, ...

Француското претседателство сака да го надмине спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија преку временската рамка на Софија

Висок дипломатски извор за МИА денеска објасни дека француското претседателство сака да го надмине спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија, ...

Page 422 of 4929 1 421 422 423 4,929

CIVILMEDIA NEWSLETTER