Categories

Вистинскиот подвиг на граѓанките и граѓаните на Гевгелија на минатонеделниот референдум, драги сограѓанки и сограѓани, е токму фактот што иницијативата успеа да ги обедини граѓаните, политичарите и локалната бизнис-заедница,...

КОЛУМНА Ех, да бех…

Ех, да бев во новото мнозинство од 67 или 69 пратеници, сеедно…. Без оглед на пучот што го спроведува претседавачот со конститутивната седница на Собранието на Република Македонија, Трајко...

Велигденските празници, најубави мои, вака или онака, продуцираа уште еден доказ дека лудилото – односно идејата дека постои завера на „предавниците”, „кодошите”, „Шиптарите” и „соросоидите” за поделба на Македонија...

ВМРО-ДПМНЕ, партија киднапирана од една криминална структура, по којзнае кој пат во својата куса историја, го јавнала коњот на антиалбанството, овој пат не за освојување власт, туку за задржување...

Во време кога во државата е хаос, кога имаме узурпирани институции од претходната власт, кога умираат млади Роми во македонските затвори, кога во 21 век нема гинеколошка ординација во...

Што мислите „пренајзбунети“ сограѓанки и сограѓани мои, додека ве гледам така замислени ем јавнати од лудаците… Кој би бил одговорот на обичниот Швеѓанец, Британец, Ирец, Исланѓанец, Данец, Французин, Грк….,...

Циркусот кој го приредуваат деновиве пратениците на ВМРО–ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија,  обидувајќи се со меѓусебни реплики и контра–реплики да го попречат нормалниот тек на конститутивната седница која...