Categories

пишува: Сашо Орданоски „Случајот со Чавков е политички прогон“, вели опозицијата. Зошто? Заради тоа што три дена пред читање на пресудата за обидот за државен удар на 27 април...

Прочитај повеќе...

Остра поента на Џевдет Хајредини за приграбувањето на заслугите и за вработувањата во јавниот сектор. Хајредини за ЦИВИЛ МЕДИА напиша:

Прочитај повеќе...

Со многу закани, услови и страшни најави влегоа на Илинденска без број, а многу помеки и со оптимистички тонови излегоа Христијан Мицкоски и Зоран Заев, двајца главни политички ривали....

Прочитај повеќе...

пишува: Сашо Орданоски Кога после 100 години ќе пропадне оваа човечка цивилизација и кога после десет илјади години ќе се појави нова, идните археолошки ископувања на територијата на сегашна...

Прочитај повеќе...

Кога решавате за кој кандидат за претседател на државата да гласате, добро е да се има предвид што треба и што може да прави претседателот согласно Уставот на Република...

Прочитај повеќе...

КОЛУМНА Er ist wieder da!

Здраво другови и другарице! Го гледав Саше Политико како брка “голема фаца“ низ ходниците на зградата на Владата на РСМ, и верувајте ми, воопшто не ми се допадна тоа...

Прочитај повеќе...

пишува: Сашо Орданоски Силната партиска прегратка во која Мицкоски ја има стегнато својата претседателска кандидатка уште пред претседателската кампања и да започне, ризикува да ѝ ги скрши сите нежни...

Прочитај повеќе...

пишува: Сашо Орданоски Како што можеше да се претпостави, сега лисиците сакаат да решаваат за видот на оградата со кој ќе се оградува кокошарникот. И за тоа каква врата ќе...

Прочитај повеќе...

Џевдет Хајредини се срами од изјавите на Гордана Силјановска на ТВ Алсат М, па вели дека во иднина нема да кажува дека биле министри во иста влада. Тој денеска,...

Прочитај повеќе...

Новиот закон за обвинителството со кој драстично се прекројува улогата на СЈО и на „бомбите“, покрена многу дискусии и предизвика големо, дополнително разочарување кај многумина. Преовладува мислењето дека овој...

Прочитај повеќе...
image_pdfimage_print