fbpx

НАДВОРЕШНА

Европскиот парламент ќе дебатира за инцидентите во Каталонија

Барањето за дебата во Европскиот парламент, закажана за денеска, за инцидентите што се случија на референдумот за независност во Каталонија, е на предлог на Левите партии и Групата на зелените...

Read more

16 години од нападите во САД

На 11 септември 2001 година, 19 терористи, поврзани со исламистичката екстремистичка организација „Ал Каеда“, киднапираа четири патнички авиони и извршија самоубиствени напади врз цели во САД. Според извештајот на Комисијата...

Read more

Македонските граѓани се безбедни

Според информациите од македонското Министерство за надворешни работи, евакуирани се сите македонски државјани кои што живеат на островот Сент Мартин. И Македонката што живее на францускиот дел од островот и...

Read more

Нападот врз новинарот Олури да биде приоритет за институциите во Косово!

Здруженијата на новинарите од регионот (од Босна и Херцеговина, Хрватска, Македонија и Косово, Медиумскиот синдикат на Црна Гора и Независното здружение на новинарите на Србија), остро го осудуваат нападот врз...

Read more
Page 474 of 483 1 473 474 475 483

CIVILMEDIA NEWSLETTER