Зен мамурлак

ОПШТЕСТВО

ЦИВИЛите го посетија Тетово

Тим на ЦИВИЛ беше на средба со граѓанките и граѓаните на Тетово (20.10.2017), со кои го сподели најновото, специјално издание на њузлетерот Слободно општество, посветено на изборите, а во кое...

Read more

Дерала: За слободно општество се потребни слободни медиуми

Проектот „Слободни медиуми за слободно општество“ наменет за создавање слободен и безбеден простор за динамична размена на информации, ставови и анализи, кои ќе им се понудат на јавноста и институциите, ЦИВИЛ...

Read more

Инцидент меѓу малолентици кај Железничка станица

Двајца малолетници се нападнати кај автобуската постојка под Железничката станица во Скопје, од група други малоленици. Синоќа, неколку часа по инцидентот еден од родителите на нападнатите малоленици, З.Ф. (51) во...

Read more

Пријава против ексградоначалникот на Аеродром!

МВР поднесе прекршочна пријава против  ексградоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски, зашто на предниот дел од возилото имал поставено флешери. Од МВР соопштуваат дека Коневски, сообраќајна полиција го запрела возилото...

Read more

Реформи во судството за полесен пристап на граѓаните

Проектот “Заедничка акција за итни реформи во судството” е наменет за зајакнување на транспарентноста, очетноста и професионалноста на органите на правосудството.   Целта на проектот е даде слика на реализирањето...

Read more

Џафери: Реката Пена служи како складиште за отпад

Во време на предизборната кампања за локалните избори, градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, во неколку наврати потенцирала дека поради чистењето на тетовските депонии не стигнале да посветат внимание на чистење...

Read more
Page 285 of 399 1 284 285 286 399

БЕСПЛАТЕН ДНЕВЕН Е-БИЛТЕН

us-embassy