fbpx

ОПШТЕСТВО

Македонија: Преглед на дневни настани (17 јуни 2016)

Дневен преглед на најважните настани во Република Македонија (17 јуни 2016 година): ВМРО-ДПМНЕ: Владимир Талески е еден од најдобрите градоначалници во Македонија || Спировска: Шарената револуција ќе ја критикува и секоја...

Read more

Шарената револуција ја блесна иднината на Македонија!

Вечерва во 21:00 часот пред Специјалното Јавно обвинителство, со герила-акција,  Шарената револуција го одбележа последниот ден на рокот кој и беше даден на власта да ги исполни барањата на продемократските...

Read more

Упад во ТВ 21: Продолжува бандитското однесување на Груевски и неговите насилници!

Обезбедувањето на екс-премиерот Никола Груевски побарало од новинар на ТВ 21 да ги избрише фотографиите од мобилниот телефон, на кои бил фотографиран лидерот на ВМРО-ДПМНЕ шетајќи низ улица Македонија, јави...

Read more

Ќе има инспекциja… Не кажувај на комуњарите!

Анонимен граѓански новинар упадна во комуникацијата меѓу професори на едно скопско средно училиште и го испрати овој „принтскрин“ до ЦИВИЛ. Од оваа комуникација дознаваме повеќе нешта. Дознаваме дека се подготвуваат инспекции во...

Read more
Page 694 of 714 1 693 694 695 714

CIVILMEDIA NEWSLETTER