fbpx
Фотомонтажа: РИБАРО
ОЈО/ Фото Б. Ј., ЦИВИЛ
Емануел Макрон

ВЕСТИ

Конференција за Отворено владино партнерство

Во организација на Министерството за информатичко општество и администрација денеска во Скопје ќе биде отворена дводневна конференција „Отворено владино партнерство-дијалог со граѓанските организации за Националниот акциски план 2018-2020".  Целта е да...

Read more

Анкетната комисија за слободите и правата на граѓанинот за Извештајот на ЕК

Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот денеска организира јавна расправа за Извештајот за напредокот на Македонија.  Членовите на Постојаната анкетна комисија посебно ќе се осврнат...

Read more

Светски ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина

Со одржување на параолимписката игра „Бочија“, наменета за лица со посебни потреби, денеска на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе биде одбележан Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина, 8 мај....

Read more

Интензивна недела за преговорите, пред средбата Заев-Ципрас во Софија

Конечен договор за решавање на „македонскиот проблем“ се очекува на средбата меѓу премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, планирана за 17 мај на маргините на самитот ЕУ-Западен...

Read more
Page 5144 of 5474 1 5,143 5,144 5,145 5,474

CIVIL MEDIA NEWSLETTER