Не е точно дека Украинците во саботата погодиле два руски брода, погодиле четири

Не е точно дека во украинскиот ракетен напад врз базата на руската црноморска флота во Севастопол, во окупираниот Крим, беа погодени два руски воени брода, како што беше соопштено предходно. Крстосувачки ракети ЕГ или Нептуни, или нивна комбинација, лансирани од страна на украинската морнарица- погодија четири руски бродови. Како што пренесува Форбс, оштетените бродови наводно … Continue reading Не е точно дека Украинците во саботата погодиле два руски брода, погодиле четири