Categories

ТРАГЕДИЈА Осуденик од „Идризово“ починал откако се обидел да се обеси

Осуденик во КПД „Идризово“ починал на пат кон болница, откако претходно се обидел со ремен да се обеси, но го спречија други затвореници.

Како што соопшти МВР, вчера, вработен во Казнено поправна установа „Идризово“ пријавил дека околу 15 часот во КПУ „Идризово“ затвореникот Г.Н. (45) од Кавадарци, се обидел да се обеси со ремен, но од страна на други затвореници ременот бил отстранет. На пат кон комплекс клиники „Мајка Тереза“ Г.Н. починал.

За случајот бил известен јавен обвинител, кој наредил обдукција на телото на починатиот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Print Friendly, PDF & Email