Categories
Најново
РАФАЛ Ужасен морален шљам

Заслужуваат само презир. Нема зошто да им веруваме, ниту да ги цениме. Универзитети, институти, катедри, фондации, центри за мировни...

Прочитај повеќе...
НЕСРЕЌА Згасна петнаесеттиот живот од трагедијата во Ласкарце, други се борат за преживување

Ферди Касим, 39 годишен маж од Гостивар кој беше меѓу потешко

БЕЗБЕДНОСТ Шекеринска: НАТО ја става Северна Македонија на мапата на бизнис дестинации

Министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска говореше на

МРЕЖА Не ни треба уште еден трут кој ќе го храниме!

НЕ НИ ТРЕБА УШТЕ ЕДЕН ТРУТ КОЈ ЌЕ ГО ХРАНИМЕ!!!!!

АНКЕТА „Кибритџиите“ штом се чувствуваат безбедни, тогаш ние не сме безбедни!

„Секој што живее во својата татковина има вродено чувство на

ЕДУКАЦИЈА Говорот на омразата не е слобода на изразување

Говорот на омразата преставува термин кој означува говор чија

ПРАВО НА ГЛАС Изборна измама – директен удар на избирачкото право

Во пресрет на претседателските избори, а во контекст на

ПРИЈАВА Каде може да се пријави говорот на омразата?

Говорот на омразата и лажните вести се дел од долгорочниот

РАСКОЛ Кој на кого пуч му прави?

Пукна тиквата во Левица. Савески и Апасиев меѓусебно се

ТЕРОРИЗАМ МВР со акција за спечување на терористички напад

Минатата вечер во фокусот на јавноста беше потенцијалната

БЕЗБЕДНОСТ Заев: Северна Македонија e активен учесник во процесите за глобална безбедност

Премиерот Зоран Заев, заедно со делегацијата што ја сочинуваат

ДНЕВНИК 15 февруари: Непотизам, перспективи, НАТО, избори, трагедија и говор на омраза

Непотизам Државната комисија за спречување на корупцијата на

АНГЛИСКИ Секретаријатот за европски прашања не знае да го напише новото име на земјата

Читателка на ЦИВИЛ МЕДИА ни испрати скриншот од веб страницата

ПЕРСПЕКТИВИ 2019 Остри критики за лошите и помалку лошите политики и практики во 2018

На Конференцијата #Перспективи2019 јавноста имаше можност да

#Перспективи2019 Јордановска: Сè уште се соочуваме со недоволно развиена еколошка свест

На конференцијата „Перспективи 2019“, Биљана Јордановска од

ХУМАНОСТ Хуманите граѓани, ефикасните институции и медицинските тимови

Хуманизмот на жителите на село Ласкарци кои истрчаа од своите