CivilFest
Categories
Најново
НЕЗАДОВОЛСТВО Штрајк на француската полиција

Вработените во француската полиција денеска стапија во штрајк, поради неисплатените надоместоци за прекувремена работа, што предизвика застои на парискиот...

Прочитај повеќе...
КОЛУМНА Пансион „Кај Орбан“

„На конак кај Виктор Орбан, цврсторакиот граничар на Средна Европа, се најде „оф леле, леле“ – бегалецот… Тој Никола,...

Прочитај повеќе...
НЕЗАДОВОЛСТВО Штрајк на француската полиција

Вработените во француската полиција денеска стапија во

АМНЕСТИЈА Бошњаковски: Владата не се меша во судството

Владата не се меша во судството, туку поддржува акти со кои ќе

ГРАЃАНСКИ ОБЈЕКТИВ Полицаец загина во железничка несреќа кај Хиподром

Полициски службеник од Полициската станица Гази Баба загина

ТИТАНИК Адвокатите му го откажаа полномошното на Груевски

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за

ИДЕНТИТЕТ За идентитетите, од сите аспекти, без задршка

ЦИВИЛ денеска со почеток во 13 часот во хотел Сити Парк ќе ја

ТВИТ НА ДЕНОТ Во брак не е лошо, ама во Бигорски е екипата

„Во брак не е лошо, ама во Бигорски е екипата“, во контекст на

СОБРАНИЕ Изгласан законот за амнестија

Во Собранието вчеравечер по скратена постапка се донесе

ЧОВЕКОВИ ПРАВА На 18 декември потсетуваме: Секој има право на мисла, совест и религија

На 18 декември ве потсетуваме на 18 -иот член од Универзалната

СОБРАНИЕ Нема одлука за новите членови на ДКСК

Комисијата за избор и именување на денешната седница во

ПЕТИЦИЈА Стоп за Законот за градежно земјиште

Граѓанска иницијатива ЕкоКарпош 3, 2, 1 започнаа петиција за

ДНЕВНИК Силна поддршка за Македонија од САД, Заев номиниран за Нобелова награда за мир

На денешната заедничка прес-конференција со премиерот Зоран

ПОДДРШКА Саливан потврди дека Русија има интерес за поткопување на Преспанскиот договор

На денешната заедничка прес-конференција со премиерот Зоран

МРЕЖА Паднат систем

Твит на денот:

НОМИНАЦИЈА Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир

Премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис