Categories
Најново
ОДЛУКА Пендароски во кампања со слоган „Заедно напред“

„Заедно напред!“ е слоганот под кој ќе се води кампањата за

ДНЕВНИК 22 март: ИВЗ се заканува, Владата ќе тужи, ждрепка во ДИК, протести…

ИВЗ се заканува пред избори – Владата размислува за тужба

УЦЕНА ИВЗ се заканува пред избори – Владата размислува за тужба

Исламската верска заедница и Владата влегоа во отворен

ПРОТЕСТ Мартовски марш за контрола на оружјето во САД

Во 2018 година, протестите против насилството на оружје во САД се

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ Светски ден на водата

На иницијатива на Меѓународната асоцијација на вода и УНЕСКО

ДИК Со ждрепка одлучен редоследот на претседателските кандидати на гласачкото ливче

Државната изборна комисија ги потврди кандидатурите на веќе

ПРАВДА За ВМРО-ДПМНЕ амнестијата на криминалот е поважна од Законот за Јавно обвинителство

Министерството за правда, остро реагира на опструкциите на

ГРЦИЈА Фрлена рачна бомба во Рускиот конзулат во Атина

Рачна бомба е фрлена утрово во дворот на руската амбасада во

ЕДУКАЦИЈА Што се подразбира под изборен материјал?

Во изборниот материјал за спроведување на изборите спаѓа:

ЕДУКАЦИЈА На чекор до едуцирана изборна администрација

Секогаш кога зборуваме за нерегуларностите во изборните

ДНЕВНИК 21 март: Кандидатрури, депонија, ученици, Даунов синдром, безбедност…

Пендаровски, Силјановска-Давковска и Река поднесоа

БЕЗБЕДНОСТ ЦИВИЛ и МВР на работна средба за соработка во текот на изборниот процес

Тимот на ЦИВИЛ – Центар за слобода денеска се сретна со