Categories
Најново
ГОВОР НА ОМРАЗА Дерала: Говорот на омраза и лажните вести ја окупираа изборната кампања

Во контекст на претседателските избори, за тоа колку говорот

ГОВОР НА ОМРАЗА Комитите – „ѕвезди“ во спотот на Силјановска Давкова

Дехран Муратов И протестот за убиството на младото момче

МОНИТОРИНГ Црна пропаганда во Велес

Во Велес денеска граѓанките и граѓаните добија последна

ДНЕВНИК 19 април: Кампањата привршува, од полноќ предизборен молк

СЈО, ЈО и МВР ќе го истражуваат објавувањето на новите бомби

МОНИТОРИНГ ЦИВИЛ потсетува: Изборниот молк почнува на полноќ!

ЦИВИЛ ги потсетува политичките партии дека изборниот молк

ЗЛОУПОТРЕБА Уште еден случај на искористување деца во политичка кампања

И на оваа претседателска кампања децата не се поштедени. ЦИВИЛ

ЈАВНИ ПАРИ Политичкото финансирање нејасно и неизвесно

Пред почетокот на изборната кампања со одлука на Владата се

СКАНДАЛ Новите „бомби“ се стари два дена

Реакциите во јавноста по објавувањето на новите „бомби“

ФИНАНСИИ Светска банка одобри 420 милиони долари за проекти што ќе овозможат праведен раст

Бордот на извршни директори на Светска банка денеска ја одобри

ОБРАЌАЊЕ Спасовски: МВР е спремен да обезбеди достојна и безбедна атмосфера на денот на гласање

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, преку видео

ЗНМ „Репортери без граници“ велат дека има напредок, но потребна е посилна посветеност

„Добро е што земјата бележи прогрес во последниот извештај на

ДИК Утре ќе гласаат болните и немоќни лица и затворениците

Утре, ден пред одржување на претседателските и вонредните

27 АПРИЛ Јанакиески од судење на распит

Осомничениот организатор на насилниот упад во Собранието на 27

СРБИЈА Вучиќ организира голем митинг вечерва во Белград

Во Белград денеска во 18 часот ќе се одржи собир под мотото „