Categories
Најново
КОЛУМНА За „тајните извештаи“ на некои амбасади

пишува: Сашо Орданоски Со оглед на морето од пропагандни шпекулации и фриволни политикантски „токувања“ на заклучоците на Советот за...

Прочитај повеќе...
ОН Повеќе од две милијарди луѓе на светот немаат пристап до вода за пиење

Обединетите  нации објавија извештај во кој се вели дека

ЛАЖНИ ВЕСТИ Милошоски ја манипулира јавноста со стари фотографии и дезинформации

Поранешниот министер за надворешни работи и пратеник на

ФОРУМ Анѓушев: Владата активно работи на привлекување на реномирани странски инвеститори

Вицепремиерот Кочо Анѓушев и премиерот Зоран Заев, учествуваа

МТСП Младинската гаранција за намалување на невработеноста кај младите

Делегација од Министерството за труд и социјална политика,

РЕАКЦИЈА МОФ: Новиот Закон за високо образование ветуваше многу, а исполни малку

Новиот закон за високо образование што беше изгласан на 2 мај

ТУЖБА Кирацовски: На канцерот во медиумите мора да му се стави крај

Пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски најавува тужби за

ИНТЕГРАЦИИ ЕУ ќе одреди датум во октомври

На денешниот Совет за општи работи на Европската Унија  што се

КРИК Фестивал за критичко размислување за општествените околности

„Крик – фестивал за критичка култура секоја година

ДНЕВНИК 18 јуни: Реконструкции, рокови, пресуди и неодлучност

Списокот на нови министри ќе биде објавен во петок Кои

ПРИВИЛЕГИИ Онлајн петиција на ЦИВИЛ за укинување на привилегиите на функционерите

ЦИВИЛ формираше граѓанска работна група за спроведување на

АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШНАЛ Брутална пресметка со поддржувачите на демократијата во Судан

Она што требаше да биде радосна прослава за Бајрам, се претвори

РЕКАЦИИ Најдобар „пи ар“ се делата, а не парите!

По веста дека градоначалникот на општина Аеродром, Златко