Categories
Најново
ЕКОЛОГИЈА Што е еколошка правда?

„Што е еколошка правда?“ беше прашањето  што ЦИВИЛ Медиа им го

ГРАЃАНСКИ ОБЈЕКТИВ По „Сваровски“ судство – „Сваровски“ здравство!

Фотографијата е на анонимен граѓански новинар.

АКТУЕЛНО Во исчекување на лидерската средба

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска во 18 часот во

РОЧИШТЕ Апелација ја потврди условната казна за Ивона Талевска

Апелацискиот суд Скопје денеска ја потврди условната казна за

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ 100-годишнина од раѓањето на Нелсон Мандела

Во Јужна Африка денеска се одбележуваат 100 години од раѓањето

КРИВИЧНО ДЕЛО OJO Струмица поднесе обвинение против пет лица за криумчарење на цигари

Струмичкото Обвинителство до Основниот суд Струмица поднесе

ГРАДЕЖНИШТВО Градежниците очекуваат пониски продажни цени и повеќе договори

Во наредниот период се очекува да се намалат продажните цени

САНКЦИИ Рекордни 4,3 милијарди евра казна за „Гугл“ од ЕУ

Европската комисија потврди дека „Гугл“ ќе треба да плати

ПРЕДЛОГ Турција ја укинува вонредната состојба

Вонредната состојба во Турција воведена пред две години по

БИЗНИС СКСЗМ бара одложување на примената на законот за спречување на перење пари

Законот за спречување на перење пари и финансирање на

ПОСЕТА Претседателот Иванов на средби со премиерот и со претседателот на Парламентот на Молдавија

Претседателот Ѓорге Иванов во рамки на официјалната посета на

СОГЛАСНОСТ Берлин ги прогласи Алжир, Мароко и Тунис за безбедни земји

Членовите на германската Влада постигнаа согласност да ги