(ВИДЕО) Илјадници граѓани пред погребот на Навални во Москва, тензиите растат

Безбедносните сили во Москва денеска демонстрираа сила додека ожалостените се собраа на погребот на противникот на Кремљ Алексеј Навални, кој почина пред две недели во затвор на Арктикот, јави ДПА, пренесува МИА. Повеќе од илјада луѓе се собраа пред црквата во Москва, каде што ќе се одржи погребот на Навални, за да се простат од … Continue reading (ВИДЕО) Илјадници граѓани пред погребот на Навални во Москва, тензиите растат