Categories

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА Сончево со мала облачност и слаб југоисточен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, особено во западните и јужните делови, каде кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

image_pdf image_print
Print Friendly, PDF & Email