fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: СДСМ

Владата гајле нема за предупредувањата: Повторно понудена еврообврзницата од 650 милиони евра!?

Еврообврзницата со максимален износ од 650 милиони евра, како што објави денеска Ројтерс, е повторно понудена на продажба!Се работи за седумгодишна еврообврзница со камата од 5 проценти. Водечки банки кои ...

СДСМ: Го поддржуваме граѓанското учество во преговорите!

„СДСМ во континуитет ги поддржува барањата на граѓанските организации.Неопходна е транспарентност во преговарачкиот процес. Од тие причини, постојано укажуваме дека е потребно активно вклучување на граѓанскиот сектор во преговарачкиот процес“, се ...

Кога Груевски е во Крушево, не смее ни врапче да прeлета без дозвола на активистите на ВМРО-ДПМНЕ!

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Никола Груевски, по враќањето од свадбата во Италија, викендов беше во посета на Крушево. За време на неговата посета, активистите од Унијата на млади сили ...

По Хајндл, а пред Нуланд во Скопје: Неколку предупредувања

Една година по „Пржино“, состојбата во Македонија е повеќе или помалку слична: нема нови „бомби“, опозицијата е во Собранието, политичкиот и парламентарниот процес се „конзервирани“,  формирано е СЈО, Груевски не ...

Спасовски: Или Груевски или Македонија!

„Режимот во Македонија спроведе фалсификувани, криминални студентски избори. На најбрутален начин, со злоупотреба на полицијата беше спречено елементарното право на студентите на слободен избор. Разулавената власт се нафрли врз студентите, ја згази ...

Можни ли се избори наесен?

Во последниот период се почести се изјавите од двете најголеми партии во државата ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, дека оваа есен ќе се одржат вонредни парламентарни избори. Сѐ уште не е јасно ...

Македонија: Преглед на настани (25-26 јуни 2016)

Викенд преглед на најважните настани во Република Македонија (25-26 јуни 2016 година): Унијата на млади сили на ВМРО - ДПМНЕ, го прослави својот 25-ти роденден || Иванов: Имаше обид да се ослободат затворениците од ...

Page 60 of 62 1 59 60 61 62

CIVIL MEDIA NEWSLETTER