Categories
Најново
ПРАВНИ ПЕРСПЕКТИВИ Не може секој да биде социјалдемократ

Во моментов во Република Македонија на власт се социјалдемократи. Социјалдемократијата е идеологија која ја поддржува употребата на државата во...

Прочитај повеќе...
ДИСКУСИЈА НАТО-повеќе од Алијанса за стабилност и безбедност

Комисијата за одбрана и безбедност, во соработка со

РЕАКЦИИ Легитимноста на Законот за употреба на јазиците

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценка на

ДНЕВНИК 21 јануари: мерки за загаденост, изборни дилеми и деинституционализација

Преспански договор Оваа недела се очекува ратификација на

РЕПРЕЗЕНТАТИВНОСТ Кој ќе ги застапува правата на културните работници

По поднесено барање од Синдикатот на културата на Република

ИЗЈАВА Шекеринска: Да го испорачаме тоа што сме го ветувале

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на заедничката

ЗНМ МВР и ОЈО да го расчистат случајот со заканите кон новинарите на 1ТВ

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува

ПИШМАН Груевски ја повлeкол тужбата за клевета против Заев

Утре нема да се одржи судско рочиште за тужбата за клевета и

ПОЛИТИЧКО НАСИЛСТВО Грчките ултрадесничари ги нападнаа новинарите со палки и шрафцигери

Метју Нимиц, специјалниот пратеник на ОН во разговорите меѓу

МРЕЖА Та, не сме само ние…

Заслепеноста со барањето на корени и „докажувањето“ на кој е

АТИНА На насилните протести против името нападнати новинари и полицајци

Грчката државна телевизија ЕРТ соопшти дека непознати лица за

РАЗГОВОР Ова не е интервју, ова е Успех!

Никогаш во животот не мислев дека ќе правам интервју со некого,