fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Адеми

Фото: Собрание на РСМ

Адеми – Ковач: Многу е важно Западен Балкан што поскоро да стане дел од ЕУ

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Арбер Адеми оствари средба со Елвира Ковач, претседателка на Одборот за европска интеграција во Србија. На средбата, како што соопшти собраниската прес-служба, било ...

Фото: Собрание на РСМ

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија учествуваат на Регионална конференција „Улогата на парламентите во Берлинскиот процес“

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија во состав Арбер Адеми и Љупчо Пренџов, денеска и утре во Тирана, учествуваат на Регионална конференција на тема „Улогата на парламентите во Берлинскиот ...

Фото: Фејсбук профилот на Едмонд Адеми

Адеми: “Macedonian Music Festival“ создава мост помеѓу нашите две држави, а преку музиката и забавата се засилува духот на меѓукултурна размена

Амбасадорот на Северна Македонија во Мадрид, Шпанија, Едмонд Адеми во своја објава на Фејсбук по повод средбата со дел од организаторите на “Macedonian Music Festival” напиша: Денес, во амбасадата на ...

КОЧНИЧАРИ Никогаш „Да“, секогаш „Не“ кога се работи за приближувањето до Запад – протест на ВМРО-ДПМНЕ и Левица

Аналитичари: Мицкoски ја знае само каузата на изолација, ги држи во заложништво стратешките цели на државата

По прифаќањето на Францускиот предлог, битката против измените во уставот е бескорисна, поради фактот кој укажува дека државата се обврзала да го спроведете истото. Евентуалниот неуспех во процесот за промена ...

Адеми: Граѓанинот е тој што може да направи сите промени во општеството!

Уметничката работилница „Враќање на слободата“ го привлече вниманието и на Љуљета Адеми, активистка и борец за човекови права, која ја подржа кампањата „Проговори!“ и Граѓанската повлеба. https://www.youtube.com/watch?v=j6LIV85k8rk „Граѓанинот е тој што ...

Заев, Димитров и Адеми се сретнаа со претставници на Форумот за демократска Македонија

Во рамките на учеството на македонската делегација на 72-то Генерално собрание на Обединетите нации, премиерот Зоран Заев, министерот за дијаспора Едмонд Адеми и министерот за надворешни работи Никола Димитров, вчера ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER