fbpx
Фото: МИА Архива
Фото: Слободен Печат
Ноам Чомски / Фото: Wikimedia commons
Фото: МИА
Џабир Дерала (фото: Рилинд Сулејмани)
Фото: Принтскрин
Фото: МИА архива, ДЗР

Tag: Александар Ѓорчевски

Таткото на Вања останува во притвор, Апелација го одби барањето на одбраната

Апелациониот суд Скопје го одби барањето на одбраната на Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-годишна Вања, да му се укине мерката притвор. Според Судот, жалбата е неоснована. - Апелациониот суд ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER