fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Антон Герашченко

Герашченко: Русија ја губи војната не само во стратешка, туку и во директна воена смисла

Русите, започнувајќи ја оваа војна, зборуваа за заземање на Кијив за два-три дена. Сега тие се навикнаа на напади со беспилотни летала во Москва и длабоко во Русија. Руската воздушна ...

Screenshot: Twitter

Украинците објавија видео снимка од руската евакуација во Запорижја: Спакувајте се и заминете

Русија нареди принудна евакуација на населението во привремено окупираниот Токмак, во областа Запорижја, напиша на Твитер Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи и објави видео снимка од ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER