fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: ЕВН

Бислимоски: Цената на струјата за домаќинствата ќе ја кажува универзалниот снабдувач – ЕВН хоум

Новата одлука за цената на електричната енергија за домаќинствата и малите потрошувачи  ќе ја објави Универзалниот снабдувач - ЕВН хоум, откако претходно Регулаторната комисија за енергетика (РКЕР) ќе направи проверка ...

Фото: МИА

Бектеши: Владата не е вклучена во преговорите на жителите на Слупчане и ЕВН, немаме информации што е договорено

Министерот за економија Крешник Бектеши попладнево ги демантираше обвинувањата од опозицијата дека претставници на Владата биле вклучени во преговорите меѓу жителите на Слупчане и „ЕВН“. - Најверојатно некои опозициски партии ...

Фото: ФБ општина Липково и МИА

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Слупчане и Оризари без струја, ЕВН нема да работи на санација на дефекти-нема услови, можно е одложување на гласањето за уставни измени, фијаско од самитот Русија-Африка

ВЕСТ НА ДЕНОТ Селата Слупчане и Оризари во општина Липково се уште се без напојување со електрична енергија, соопштија денеска од ЕВН. Од компанијата велат дека се додека не се ...

ЕВН: Жители од Оризари влегоа во КЕЦ Куманово, вработените ги напуштија местата

Откако група жители на липковското село Оризаре, влегоа во објектот на КЕЦ Куманово, вработените ги напуштија работните места од безбедносни причини и непостоење на услови за работа, информираа денеска од ...

Сите граѓани треба да плаќаат струја колку што потрошиле, надлежните институции да постапат во решавање на проблемот

Министерството за економија ги повикува сите граѓани во државата редовно да си ги подмируваат обврските кои ги имаат кон енергетските компании. Секој граѓанин кој се  снабдува со електрична енергија во ...

Фото: ФБ општина Липково и МИА

ЕВН: Слупчане и Оризаре без напојување со електрична енергија, решени останатите дефекти

Селата Слупчане и Оризари во општина Липково се уште се без напојување со електрична енергија, соопштија денеска од ЕВН. Од компанијата велат дека се додека не се создадат нормални услови ...

Бектеши: Решен проблемот во Слупчане, сите граѓани мора да плаќаат за потрошената електрична енергија

Проблемот со снабдување со електрична енергија во селото Слупчане денеска ќе биде решен. Сите граѓани мора да плаќаат за потрошената електрична енергија, а Министерството за економија ќе помогне во секоја ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER