fbpx
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: Мохамед бин Салман

Фото Фејзбук

Зеленски на средба со принцот на Саудиска Арабија, разговарале за мировната формула на Кијив за ставање крај на конфликтот

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Саудиска Арабија имаше средба  со принцот престолонаследник Мохамед бин Салман за текот на руската двегодишна инвазија на Украина, истакнувајќи ги напорите на кралството да ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER