fbpx
Социјални мрежи
Социјални мрежи
Победничката фотографија на Јулија Кочетова. Фото: Инстаграм
Фото: миа.мк
Фото: Укринформ
Фото: Х
Џелал Хоџиќ

Tag: Нагорно Карабах

Azerbaijan increased its military build-up around Nagorno-Karabakh in the run-up to Tuesday's operation

Азербејџан започна воена операција во Нагорно-Карабах, бара од етничките Ерменци да се предадат

Најмалку 27 лица се убиени, а 200 други се ранети во воена операција на Азербејџан во спорниот регион Нагорно-Карабах, според официјален претставник на тамошната територија контролирана од Ерменија. Гегам Степанјан, ...

Фото: Азербејџан ги обои своите возила со „воени ознаки“ слични на оние што ги користи руската армија

Азербејџанските сили со симболи во руски стил се концентрираат на границата со Ерменија, се насетува нова војна

Војската на Азербејџан ги зголемува своите сили во близина на Ерменија и ги обои своите возила со „воени ознаки“, со превртено „А“ и стилизирано „Ф“, слични на оние што ги ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER