fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: наредба

Пендаровски издаде наредба за подготовка на контингент војници и средства за помош на Словенија

Претседателот Стево Пендаровски како врховен командант на вооружените сили на Армијата на Република Северна Македонија издаде наредба до началникот на Генералштабот на Армијата да се преземат мерки за подготовка на ...

Египет ја отвора границата со Појасот Газа за месецот Рамазан

Египетскиот претседател Абдел Фатах Ас Сиси нареди да биде отворен граничниот пункт со Појасот Газа за време на целиот свет месец Рамазан.  Граничниот пункт „Рафах“ со палестинската територија повеќето време ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER