fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Николовски

Николовски: Македонското земјоделство е успешен модел и пример за искористување на европските пари

Македонското земјоделство покажа дека е подготвено да ги апсорбира парите од европските фондови без кои нема модернизација и развој. Станавме пример и успешен модел што сакаат да го следат земјите ...

МЗШВ: Македонскиот штанд со најголем број винарии изложувачи на саемот Винска Визија на Отворен Балкан

Позитивната енергија и пријателската атмосфера која ја имавме и на привиот саем за храна вино и туризам "Винска визија" на Отворен Балкан се повторува и оваа година. Голема посетеност и ...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во пресрет на најголемата регионална агробизнис конфренција „Grow up - Силата на земјата“ во Србија, Фото:  МИА

Министерот Николовски во Брисел на билатерални средби за Поглавје 11 – Земјоделство и рурален развој

Делегација на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) предводена од министерот Љупчо Николовски, оваа недела во Брисел ќе одржи повеќе билатерални средби помеѓу Европска Комисија и Северна Македонија, за ...

Фото: Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во пресрет на најголемата регионална агробизнис конфренција „Grow up - Силата на земјата“ во Србија, Извор: МИА

Николовски: „Зелената транзиција“ е еден од петте приоритети на министерството и Владата на Република Северна Македонија

Во рамки на првата министерска конференција за шумарство „Најдобри практики и иксуства во обновувањето на шумите“ што се одржа денеска во Скопје ја испрати пораката дека е неопходна регионална „зелена ...

Николовски и Оздемир посетија фарма и винарија, беа пречекани од мали производители, млади земјоделци и жени фармери

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, заедно со делегацијата од Сојузна Република Германија, предводена од федералниот министер Џем Оздемир и амбасадорката Петра Дрекслер, ги посетија фармата „Аја Фарм“ ...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во пресрет на најголемата регионална агробизнис конфренција „Grow up - Силата на земјата“ во Србија, Фото:  МИА

Николовски: Лозарите се задоволни од откупната цена, дополнителните субвенции ќе ги добијат пред „Св. Трифун“

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска најави дека лозарите ќе ги добијат дополнителните субвенции пред „Св. Трифун“. Според него, тие се задоволни од годинашната цена која е значително повисока ...

Фото: Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во пресрет на најголемата регионална агробизнис конфренција „Grow up - Силата на земјата“ во Србија, Извор: МИА

Николовски: Лидери сме во регионот во искористеност и имплементација на ИПАРД

„Лидери сме во регионот кога станува збор за искористеноста и имплементацијата на ИПАРД програмата. Од 2007 до 2015 година се спроведуваше ИПАРД 1 од која исокристивме едвај 19 отсто од ...

(ВО ЖИВО) Вечерва во Прилеп се одржува отворена трибина „ЕУ за развој на македонското земјоделство“

Во рамки на кампањата „Ние сме Европа“, која ја предводи заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, вечерва во Прилеп се одржува отворена трибина „ЕУ за развој на ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER