fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Олга Геровасили

Геровасили: Решението ќе донесе придобивки за двете земји

Треба да избегаме од фобиите и духовите од минатото и динамично да ја видиме иднината, вели грчката министерка за административна  реконструкција, Олга Геровасили во интервју за грчката новинска агенција АНА- ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER