fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: основни училишта

На гладно срце химна не се пее

ДРАГАН МИШЕВ Во основните училишта во скопските општини Аеродром и Гази Баба (со тенденција да се прошири и на други „вмровски“ општини, по „диктат“ на “шпицниот градоначалник“), основците, построени во ...

Фото: Ангел Ангеловски

Лажни се денешните закани за поставени бомби во училишта во Скопје и Прилеп и во судот во Охрид

Лажни се денешните закани за поставени експлозивни направи во училишта во Скопје и Прилеп и во Основниот суд во Охрид, соопшти Министерството за внатрешни работи по извршените проверки во објектите. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER