fbpx
Фото: МИА
Фото: Х
Фото: Архива
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)

Tag: парада

Фото: Укринформ

Кој ќе маршира на следната парада во Москва, ако воопшто се одржи?

Русија го прослави својот главен празник „Денот на победата“ и се подготвува за суровите воени рутини, ракетирање и гранатирање цивилни цели, уништување на критичната инфраструктура и убиства на цивили, единственото ...

Најмалку шест руски региони ги откажаа парадите на Денот на победата поради страв од украински напади

Најмалку шест руски региони ги откажаа парадите на Денот на победата на 9 мај, што ја одбележуваат советската победа над нацистичка Германија, поради стравувањата од украинските напади, а последниот што ...

Војници на АРМ во Софија на парадата по повод Денот на бугарската војска

Еден ешалон од четвртиот механизиран пешадиски баталјон, од првата механизирана пешадиска бригада на Армијата на Република Македонија денеска во Софија ќе учествува на парадата по повод Денот на бугарските вооружени ...

Во Пјонгјанг почна воена парада

Во Пјонгјанг денеска почна воена парада посветена на 70-годишнината од формирањето на Корејската народна армија, јавија јужнокорејски медиуми, повикувајќи се на извор од Владата. Подетални информации засега нема. Севернокорејската телевизија ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER