fbpx

Tag: решение

Османи: Имаме историска шанса, но и обврска да ставиме точка на прашањето за името

Оваа година претставува историска шанса за надминување на недоразбирањето околу употребата на името на Македонија, и, како политичари кои ја добиле довербата да ги предводат своите граѓани, имаме обврска да покажеме ...

Гаснење на огинот на дивата депонија, предлог за трајно решение сè уште нема!

По протестите на граѓан(к)ите, вчера започа гаснењето на огинот на дивата депонија покрај Струга која гори веќе трет ден. Санацијата започнала со користење на механизација под надзор на експертски работни ...

Ванхауте: За аболиција, фер избори и СЈО не се преговара

Поранешниот олеснувач во преговорите меѓу македонските партии Питер Ванхауте, преку Фејсбук статус, го соопшти својот став во врска со најавите за нови преговори меѓупартиски преговори: „Нови преговори меѓу политичките партии? ...

Page 8 of 8 1 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER