fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: руски аеродром

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Украински „картонски“ дронови оштетиле пет руски борбени авиони на аеродромот во Курск

Украина соопшти дека нападот во кој беа оштетени пет борбени авиони на руски аеродром бил извршен со помош на „картонски“ беспилотни летала од Австралија. Украинската служба за безбедност (СБУ) во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER