fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: украински контранапад

Фото: Укринформ

Состојба Бахмут: Путин се соочува со „најлошото можно сценарио“, напредувањето на украинските сили е почеток на претстојната офанзива

Напредувањето на украинските трупи во насока Бахмут е првиот успех на офанзивните операции во одбраната на градот; сепак, ова е само „делумен успех“, изјави командантот на украинските копнени сили, генерал-полковник ...

Фото: Укринформ

Украинските сили напредуваат северозападно кон Бахмут, руските трупи се повлекуваат во паника

Украинската армија во саботата соопшти дека напредува околу Бахмут, епицентарот на борбите со руските трупи во источна Украина. Украинските војници напредуваат во неколку области на фронтот во насока Бахмут, додека ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER