fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: вооружен бунт

Фото: Владимир Путин и Валериј Герасимов / Wikimedia commons

Протеченитe тајни документи покажуваат дека Путин наскоро може да се соочи со вооружен бунт

Писмо со висока доверливост  од началникот на Генералштабот на руската армија, Валериј Герасимов, откри сериозна загриженост за можен целосен бунт на чело со елитните Воздухопловни трупи (ВДВ) против владата на ...

Фотомонтажа: ЦИВИЛ

Млаката реакција на Кремљ на вооружениот бунт на Пригожин ќе ги поттикне другите руски националисти на поексплицитни акции

Рускиот ултранационалистички информативен простор  на 25 јуни се распадна меѓу оние кои сакаат да го заобиколат и заборават бунтот и оние кои бараат решенија за внатрешните безбедносни пропусти што  ги ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER