fbpx
Фото преземена од платформата X на Марко Ѓуриќ
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА

Tag: закон за санкции

Независниот полициски синдикат со барање за донесување на измените за извршување санкции

Гранковиот независен синдикат на полицијата бара итно донесување на измените на Законот за извршување санкции, како и потпишување колективен договор со Министерството. Претставници на Синдикатот денеска, со мирен протест пред ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER