fbpx

Tag: затвор Идризово

Осуденик од Идризово починал на Клиниката за гастрологија

Вчера околу осум часот во Клиничкиот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал А.К. (37) од Скопје, осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, кој од 12.05.2018 година бил хоспитализиран ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER