fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

„Кампања“: Оштетени билборди, скршени прозорци, испишани пораки и исчкртани ѕидови на изборни штабови…

Испишани политички пораки врз штабовите на „непријателските“ партии, искршени прозорци, демолирани канцеларии, уништен инвентар, оштетени билборди..., се само дел од ...

Page 4929 of 5066 1 4,928 4,929 4,930 5,066

CIVILMEDIA NEWSLETTER