Categories
Најново
РАФАЛ Кој и како ја кочи Антикорупциска?

Препорака на Европската комисија (ЕК) до Министерството за правда е Државната комисија за спречување на корупцијата да има пет,...

Прочитај повеќе...
ДНЕВНИК 15 јануари: Закон за употреба на јазиците, Преспански договор и претседателски избори

Законот за употреба на јазиците ја разбрани јавноста Законот

ПЕРСПЕКТИВИ 2019 Орданоски: Во 2019 најверојатно нè очекуваат неуспешни претседателски избори

„Веројатно повеќето од оние кои очекуваа дека 2018 година ќе

ВАКЦИНИ Парична казна и забрана за конкурирање на следниот тендер за „Македонија лек“

Парична казна за фирмата – увозник „Македонија лек“ и

ИЗБОРИ Џафери ќе ги распише претседателските избори на 8 февруари

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска соопшти

ЗАКОН ЗА ЈАЗИЦИ ВМРО ДПМНЕ со кривична, Џафери не чувствува одговорност

Од ВМРО ДПМНЕ сметаат дека објавувањето на Законот за јазици и

ОБРАЌАЊЕ Курц: Важно да имаме силни држави на Западниот Балкан

Себастијан Курц од говорницата на Европскиот парламент го

ЗЕЛЕН КАТАСТАР Шилегов со нов проект за спас на зеленилото

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на денешната

СООПШТЕНИЕ Службен весник: Објавувањето на Законот за јазиците е во согласност со Уставот

Јавното претпријатие „Службен весник“ излезе со соопштение

ДОГОВОР До 2024 година граѓаните ќе треба да ги променат личните документи

Со имплементацијата на Договорот од Преспа, граѓаните ќе имаат

КРИВИЧЕН СУД Одложено е денешното рочиште за „27 април“

Денешното рочиште за случувањата во Собранието од „27ми

ОДЛУКА Законот за јазици објавен во службен весник

Законот за употреба на јазиците кој претседателот на

ПОЛСКА Протести против омразата и насилството

Синоќа во Полска се одржаа протести против омразата и

КОМПРОМИС Британскиот парламент ќе гласа за Договорот за Брегзит

Британскиот Парламент денеска треба да се изјасни за

ГРЦИЈА Денеска почнува расправата за изгласување доверба на грчката влада

Грчкиот Парламент денеска во 12 часот ќе ја започне седницата

РОЧИШТЕ Завршни зборови за „крвавиот четврток“

Денеска продолжува најголемиот судски предмет за „крвавиот