fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: Арсовска

ОЈО оформи предмет за Данела Арсовска за незаконското назначување директор на МКЦ

Откако програмскиот колегиум на МКЦ ја доби и втората тужба против градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, со правосилна одлука на Управниот суд, Основното јавно обвинителство оформи предмет. Ова за НОВАТВ ...

Автобусите на ЈСП ќе возат до 9 часот, вонредната седница на Град Скопје закажана во 11 часот

Јавен превоз денеска граѓаните ќе имаат до 9 часот, а потоа автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие ќе се повлечат до очекување на одлуката за седницата на Советот на Град Скопје ...

Славјанка Петровска 

Фото: Цивил / Архива

Петровска: Формирање на нови политички партии е одлика на плурализмот

СДСМ ќе понуди концепт и програма за претстојните избори и за активностите во идната влада. Основање на која било политичка партија во земјава базирани на демократските вредности е за поздравување, ...

Шилегов до Арсовска: Во мај секако имаме избори. Нека бидат избори и за Скопје!

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ На ФБ обично сум саркастичен (со сериозни пораки, кој разбира), но сега нешто сериозно: Нашето Скопје сериозно се наоѓа во процес на целосна девастација. Почитувана Арсовска, заминете си ...

Шилегов: По две години граѓаните видоа огромна разлика на полошо, Скопје го пропушти чекорот за развој

Граѓаните на Скопје веќе по две години ја видоа разликата од тогашната и сегашната администрација, за жал на полошо. Скопје го пропушти чекорот за стратешки развој којшто беше започнат, рече ...

Јанчева: Локалната власт на ДПМНЕ и Арсовска му приредува на Скопје нова катастрофа

„Локалната власт на ДПМНЕ и Данела Арсовска на Скопје му приредува уште една, нова, рециклирана катастрофа. За две години ДПМНЕ и Арсовска во Скопје немаат реализирано ниту еден проект, немаат ...

Арсовска со иницијатива за враќање на Ќосето: Рециклирање на минатото, груевизмот и криминалниот проект „Скопје 2014“

ПЕТРИТ САРАЧИНИ Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денес доставила иницијатива до Советот на Град Скопје за повторно поставување на споменикот на Ќосето. Каква е оваа иницијатива? Не е иницијатива за ...

Сплетка, сопка, ујдурма и срање

НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Кога човек го слуша препукувањето на извесна Арсовска (што е таа госпоѓа во нашите животи, ама навистина што е?) и кога го слуша препукувањето на некој извесен Орце ...

Арсовска го нарече Мицкоски „најголемото ѓубре“ кое го видело Скопје

Стана јасно кој ги организира и кој стои во блокадата за нерасчистувањето во Скопје. Тоа го прави лично Мицкоски со неговите градоначалници, соопшти градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во своето ...

Фото: Градска.мк

За „Теодосиј Гологанов“ граѓаните чекаа пола година, колку ќе трае реконструкцијата на улицата „Даме Груев“?

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска пред една недела изврши увид на реконструкцијата на втората фаза на улицата „Даме Груев“ од раскрсницата со ул. Димитрие Чуповски до раскрсница со ул. ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER