fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: авиони

Полска итно ги активираше борбените авиони поради руската авијација со долг дострел – Зеленски очекува нов пакет помош на оружје

Полска и нејзините сојузници ги активираа своите авиони поради активност на руската авијација со долг дострел, соопшти оперативната команда на полските вооружени сили. „Ве известуваме дека во тек е интензивната ...

Одложен штрајкот на контролата на летање , авионите сепак ќе летаат

По неколкучасовните преговори во Министерството за транспорт и врски кај министерот Благој Бочварски, Синдикатот на контролори на летање и тројцата директори на Македонска навигација (М-Нав) постигнале договор најавениот штрајк на ...

Зеленски: За ефективни воздушни сили ни требаат околу 160 борбени авиони

 На Украина и се потребни околу 100 борбени авиони повеќе од ветеното досега, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави ДПА, која се повика на неговото интервју за португалската национална телевизија. ...

САД одобрија испраќање борбени авиони Ф-16 во Украина од Данска и Холандија

САД одобрија испраќање борбени авиони Ф-16 во Украина од Данска и Холандија веднаш штом ќе заврши обуката за пилоти, Ова го објави Ројтерс повикувајќи се на неименуван американски функционер. -Вашингтон ...

Волас: Велика Британија не ја исклучува можноста за испраќање на авиони во Украина

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска изјави дека Лондон не ја исклучува можноста да испрати авиони во Украина, истовремено предупредувајќи дека тоа не значи „волшебно стапче“ со оглед на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER