fbpx
Фото: МИА
Алексеј Навални. Фото: Скриншот
Проф. д-р Ратко Дуев, декан на Филозовски факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (фото А. Мехмети/ЦИВИЛ)

Tag: автобуси

Анкета: Граѓаните велат дека не се тие виновни што Градот не го решава проблемот со превозниците

Тред ден Скопје е блокирано од приватните автобуски превозници, поради, како што тврдат тие, милионскиот долг што кон нив го има Градот, но градоначалничката Данела Арсовска не го решава проблемот. ...

Приватните превозници на протест пред ЈСП и на средба со Советот на Град Скопје

Веќе петти ден приватните превозници не сообраќаат поради неисплатениот долг на Јавното сообраќајно претпријатие кон нив, а денеска ќе одржат и мирен протест пред централата на ЈСП, а потоа ќе ...

Како Арсовска ги „извозе“ Скопјани? – Ем без превоз, ем без автобуси, ем плаќаат камата од 350.000 евра

Од државниот буџет се плаќаат 350.000 евра годишно камата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) оти градоначалничката Данела Арсовска не ги користи парите од кредитот во висина од ...

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму со закани и уцени обезбедува контра-протестанти

ЦИВИЛ – Центар за слобода продолжува да добива информации од своите долгорочни набљудувачи и мобилни тимови, за мобилизација на членството на ВМРО-ДПМНЕ и на вработени во буџетски установи, што низ ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER